Ogrody Nowej Huty » I Nowohucki Targ Roślinny w Tajemniczym Ogrodzie phone tracking devices cell phone spyware does it really work free text spy app for android best spy cam app for iphone 6 link best spy iphone 5 spy app for international cell program spy location by your phone number iphone app iphone 4s ios 7 1 sms spy link mobile spyware for blackberry spyware for android link spy pen software

I Nowohucki Targ Roślinny w Tajemniczym Ogrodzie31672394_796586567217453_5307238968239063040_n

 

 

Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza dnia 4 maja br. w godz. 14.00 – 18.00 na I Nowohucki Targ Roślinny w Tajemniczym Ogrodzie, os. Górali 4 w Krakowie.W programie możliwość wymiany lub kupna roślin, warsztaty ekologiczne i ogrodnicze, a także gry i zabawy w ogrodzie.

 

Wierzymy, że miłośników roślin, ogrodów, ogródków, pięknych skwerów jest coraz więcej, dlatego zapraszamy na pierwszy w Nowej Hucie targ roślinny. Rośliny z uprawy na parapecie, nadwyżki sadzonek rozrastających się na balkonach czy okazy wykopane przy porządkowaniu ogrodów – podzielmy się nimi!
Targ odbywać się będzie w zielonej przestrzeni Tajemniczego ogrodu, który znajduje się na os. Górali 4 w Nowej Hucie.

 


Jak będzie działał Targ:
1. Jeżeli masz rośliny lub sadzonki, którymi chcesz się podzielić lub wymienić na inne – przynieś je na Targ,
2. Rośliny możesz u nas zostawić i poszukać czegoś dla siebie wśród innych pozostawionych okazów,
3. Możesz sam porozmawiać z innym ogrodnikiem i samodzielnie dokonać wymiany lub zakupu,
4. Jeżeli nie masz roślin, a bardzo chcesz mieć? – możesz kupić lub przygarnąć dowolną z oferowanych roślin,
5. Jeżeli chcesz spędzić wolny czas na trawie, korzystając z gier i zabaw lub biorąc udział w specjalnie przygotowanych na ten dzień warsztatach, też przyjdź.
Zapraszamy z sadzonkami w oddzielnych doniczkach lub opakowaniach, opisanych nazwą rośliny.
PROGRAM WARSZTATÓW
14:00
Bomby nasienne
Rozmnażanie roślin pod lupą – siew
Kaktusy i kwiaty
15:00
Ogród pełen opowieści
Rozmnażanie roślin pod lupą – sadzonki
Kaktusy i kwiaty
16:00
Bomby nasienne
Kaktusy i kwiaty
17:00
Ogród pełen opowieści
Rozmnażanie roślin pod lupą – rozsada
Kaktusy i kwiaty
OPIS WARSZTATÓW
Bomby nasienne – uczestnicy warsztatów wykonają samodzielnie bomby z nasionami traw i kwiatów, które pomogą ożywić zarówno ogródek, jak i doniczkę na balkonie.
Rozmnażanie roślin pod lupą – na warsztatach uczestnicy prześledzą trzy sposoby rozmnażania roślin – będziemy siać, sadzić i robić rozsadę sadzonek.
Ogród pełen opowieści – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci z edukacją ogrodniczą. Dzieci wcielą się w projektantów ogrodów. Poznają nowe rośliny ogrodnicze, ich cechy i wymagania, zasady projektowania ogrodów i sadzenia roślin w określonych warunkach, zastanawiają się, jaką rolę w bajce mogłyby odegrać poszczególne rośliny – zaprojektują ogród tak, by był nie tylko piękny, ale także, by każdej roślinie dobrze się w nim rosło, a dodatkowo, by tworzył piękną opowieść.
Kaktusy i kwiaty – na warsztatach stworzymy papierowe, kwitnące kaktusy, które będą mogły cieszyć oko przez długi czas. Zajęcia skierowane dla dzieci od 5. roku życia. Kaktusy to obecnie rośliny zdziczałe, występujące na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Są trwałe, silne, a w czasie kwitnienia mają delikatne, kolorowe kwiaty. Chętnie hodujemy je w domach i ogrodach ze względu na wyjątkowy wygląd oraz niewielkie wymagania.
Przez cały czas trwania Targu wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy w pielęgnacji Tajemniczego Ogrodu oraz wspólnej rekreacji.

 

Organizator: Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Partnerzy: ArcelorMittal Poland

 

Szczegółowa Informacja:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, kom. 506 158 632
ogrodynh@gmail.com
www.okn.edu.pl